KYK yurt başvuruları ne zaman 2023? KYK yurt başvuruları hangi tarihte, ayın kaçında başlayacak?

Özellikle şehir dışında üniversite tercihi yapan öğrenciler tarafından tercih edilmekte olan KYK yurtları için başvuruların ne zaman başlayacağı KYK yurt başvuruları ne zaman 2023? Sorusu ile birlikte araştırılıyor. Gözler GSB (Gençlik ve Spor Bakanlığı)’na çevrildi ve yapılacak olan açıklamalar takip ediliyor. Peki, KYK yurt başvuruları ne zaman 2023?

KYK YURT BAŞVURULARI NE ZAMAN 2023?

KYK yurt başvuruları için henüz GSB (Gençlik ve Spor Bakanlığı) tarafından beklenen açıklama gerçekleştirilmedi. Bu kapsamda KYK yurt başvurularının hangi tarihte başlayacağı bilinmiyor fakat geçtiğimiz yılları göz önünde bulundurduğumuz zaman Ağustos ayının son haftası gerçekleştirilebilir. Önceki yıl KYK başvuruları 24 Ağustos’ta başlayıp 28 Ağustos tarihinde sona ermişti.

İlgili Haberler

KYK YURT ÜCRETLERİ NE KADAR, KAÇ TL?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan açıklamada KYK yurt ücretlerinin 2023 yılında aylık 250 lira ve 450 lira arasında olacağına değinmişti. Son yapılan zamlar ve yeni dönem ile birlikte KYK yurt ücretlerine bir zam yapılacağı öngörülmekte. KYK yurt fiyatları sene içerisinde açıklanan fiyat ile birlikte değişiklik gösterebilmektedir.

KYK YURT ÜCRETLERİ 2023 – 2024

Geçtiğimiz dönem Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan açıklama ile yurt ücretlerinin aylık 250 lira ve 450 lira arasında olacağı duyurulmuştu. 2023 – 2024 yurt fiyatlarında bir değişiklik yapılacağı öngörülmekte.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir