Süper model Karlie Kloss İngiliz dergisi iD’yi satın aldı

Victoria Secret modeli ve girişimci Karlie Kloss, iki ayda bir yayınlanan İngiliz iD dergisini Vice Media Group’tan satın aldı.

GENEL MÜDÜR OLACAK

The Hollywood Reporter’ın edindiği bir Vice Media Group notuna göre, satın almanın bir parçası olarak Kloss, iD’nin genel müdürü olacak. Kloss ve şirketi Bedford Media tarafından gerçekleştirilen satın almanın mali koşulları açıklanmadı.

Kloss ayrıca bir grup yatırımcının 2020’de W dergisini satın almasına da öncülük etti.

KARLİE KLOSS KİMDİR?

1992 doğumlu Karlie Elizabeth Kloss modeldir. Vogue Paris Kloss’u 2000’lerin top 30 modeli listesinde belirtti. Ayrıca Kloss, 2013-2015 arasında Victoria’s Secret meleğiydi.

Karlie Kloss Chicago’da doğdu. Serbest sanat yönetmeni Tracy (née Fares) ve Kurt Kloss’un kızıdır. Ailesinin kökleri Danimarka’ya dayanır. Kristine adında bir ablası ve Kimberly ve Kariann adında ikiz kardeşleri vardır. 1994’te ailesiyle birlikte St. Louis’ye taşındı. Kloss onun bale eğitimlerinin onu model dünyasına taşıdığını ve şovlardaki yürüyüşleri için harika eğitimler olduğunu belirtti. Kloss yerel bir yardım defilesinde keşfedildi.

2011’de, ilk Victoria’s Secret şovunda yer aldı. Eylül 2011’de Life magazine Kloss’u New York Moda Haftasının özel sayısının kapağı için fotoğrafladı.

2015’te Karlie Kloss ve en yakın arkadaşlarından Taylor Swift, Vogue Amerika’nın mart sayısı için birlikte kapak kızı oldular. Kloss, Swift’in ”Bad Blood” klibinde ”Knockout” rolünde oynadı.

Kloss Swift’in 1989 World Tour’una 27 Haziran 2015’te Londra Hyde Park’ta katıldı, ardından 11 Temmuz 2015’te East Rutherford, New Jersey’de MetLife Stadium konserine de katıldı.

21 Temmuz 2015’te ise Kloss Youtube’da Youtube’da Klossy adında bir kanal açtı.

VİCE MEDİA NEDEN İFLAS ETTİ

Vice Media, 2017 yılında 5,7 milyar dolar olarak değerlendiriliyordu. Şirket, kendini 1 milyar doların üzerinde bir meblağ karşılığında satmaya çalıştı ancak alıcı bulamayınca iflas başvurusunda bulundu.

Vice, şubat ayında en büyük alacaklılarından biri olan Fortress Investment Group’tan 30 milyon dolardan fazla borç finansmanı topladı. Fortress, 2019’da da Soros Fund Management, 23 Capital ve Monroe Capital ile birlikte Vice’ın 250 milyon dolarlık borç turuna da katılmıştı.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir